TELESKOPICKÉ MANIPULÁTORY PRE STAVEBNÍCTVO

Stavebné teleskopické manipulátory slúžia na manipuláciu, premiestňovanie a dvíhanie bremien aj osôb. Manipulátor môže byť pevný alebo rotačný v závislosti od toho, či je vybavený otočnou vežou.
Teleskopický manipulátor je mimoriadne všestranný stroj, ktorý môže v stavebníctve nahradiť vysokozdvižné vozíky, zdvíhacie plošiny (PLE) a žeriavy.
V porovnaní s vysokozdvižnými vozíkmi je vďaka teleskopickému ramenu schopný dosiahnuť vyššie a ďalej a vďaka bočnej polohe ramena umožňuje lepší výhľad a zároveň zaručuje možnosť jazdy aj na nerovnom povrchu.
Ak je teleskopický manipulátor vybavený košom na prepravu osôb, je možné ho použiť na manipuláciu s materiálom ako zdvíhacie plošiny, pričom ponúka aj väčšiu stabilitu, nosnosť a veľkosť pracovnej plošiny, ktorá môže dosahovať až 6 m. Ak je vybavený zdvíhacím hákom alebo navijakom, môže v mnohých situáciách nahradiť žeriav. Okrem toho je vďaka vybaveniu lyžicou schopný premiestňovať inertný materiál zo zeme.
Teleskopický manipulátor je teda stroj schopný vykonávať celý rad prác, je robustný a umožňuje ľahké manévrovanie aj v stiesnených priestoroch vďaka 2 riadeným nápravám.
Široká škála teleskopických manipulátorov značky Dieci tiež umožňuje vybrať si ten model, ktorý najlepšie vyhovuje špecifickým potrebám každého konkrétneho staveniska. Vďaka jednoduchému a intuitívnemu používaniu môže obsluha okamžite pristúpiť k samotným prácam, zatiaľ čo vysoká úroveň bezpečnosti zaisťuje spoľahlivú a bezpečnú prevádzku.

RAD TELESKOPICKÝCH MANIPULÁTOROV PRE STAVEBNÍCTVO ZNAČKY DIECI

Každá stavebná firma alebo požičovňa môže nájsť presne takú nosnosť a výškový dosah, aký potrebuje, a to vďaka skutočne jedinečnému radu manipulátorov, ktoré spĺňajú všetky požiadavky na manipuláciu a zdvíhanie.
Vďaka širokému výberu príslušenstva a vybavenia dostupného pre teleskopické manipulátory sa tieto stroje dokážu dokonale prispôsobiť individuálnym požiadavkám a potrebám.

PEVNÉ TELESKOPICKÉ MANIPULÁTORY

KĹBOVÉ TELESKOPICKÉ MANIPULÁTORY

ROTAČNÉ TELESKOPICKÉ MANIPULÁTORY

NOVÁ ÚROVEŇ KOMFORTU A TECHNOLOGICKÉHO VYBAVENIA: KABÍNA, ZA KTOROU SA SKRÝVA DIELŇA GIUGIARO

Kabíny teleskopických manipulátorov značky Dieci boli vždy dokonalou kombináciou komfortu a funkčnosti. Tieto prednosti dopĺňa aj štýl, ktorý nás odlišuje od ostatných výrobcov. Novou kabínou 2018 modelového radu AGRI sme chceli podčiarknuť kvalitu v znamení Made in Italy puncom jedného z najprestížnejších talianskych dizajnérov: Giugiaro Design.
Cabina Giugiaro | Sollevatori ed Elevatori Telescopici Dieci

Prenajímate stavebné stroje?

Objavte nový rad teleskopických manipulátorov pre stavebníctvo, ktorých nákupné podmienky sú koncipované špeciálne pre poskytovanie služieb spojených s prenájmom.

OBLASTI POUŽITIA TELESKOPICKÝCH MANIPULÁTOROV PRE STAVEBNÍCTVO

Stavebné práce

Či už ide o novostavby, strešné krytiny, obklady alebo opravy a renovácie, teleskopický manipulátor je nevyhnutným pomocníkom v modernom stavebníctve.
Vďaka vysokej flexibilite sortimentu nachádzajú teleskopické manipulátory Dieci široké uplatnenie v tomto sektore. Sú oceňované predovšetkým pre ich robustnosť a jednoduchosť použitia v rôznych situáciách a prostrediach. Vďaka výškovému dosahu od 5,78 m do 30 m a nosnosti od 2 500 kg do 23 000 kg dokážu splniť najrôznejšie požiadavky na zdvíhanie a manipuláciu s bremenami.
Vďaka dostupnému príslušenstvu (vidlice, lyžice, zdvíhacie háky, koše, navijaky, zdviháky, žeriavové nadstavce s hákom) je možné použiť teleskopický manipulátor na manipuláciu s materiálom ako vysokozdvižné vozíky, zdvíhacie plošiny alebo žeriavy a ľahko manipulovať s inertnými materiálmi, ako je štrk, zemina a tehly.
Veľmi oceňovanými prednosťami v sektore stavebníctva sú aj bezpečnostné systémy, ktoré zabraňujú chybám a jednoduché používanie, nakoľko sú tieto zariadenia často používané rôznymi pracovnými tímami, ktoré musia byť schopné prevádzkovať stroj optimálnym spôsobom vo veľmi krátkom čase a bez ohrozenia bezpečnosti.

Sollevatori ed Elevatori telescopici Edilizia Dieci
Sollevatori ed Elevatori grandi strutture Dieci

Montáž veľkých konštrukcií a realizácia zariadení

Stavebný teleskopický manipulátor nachádza uplatnenie aj pri takých prácach, ktoré nespadajú striktne do stavebníctva, ako je napríklad realizácia veľkých dočasných konštrukcií (tribúny pre rôzne podujatia, koncertné pódiá, stánky, zábavné parky atď.) alebo pri montáži veľkých zariadení na výrobu energie z obnoviteľných zdrojov, ako sú fotovoltaické alebo veterné elektrárne.
Manipulácia s veľkými lopatkami veterných turbín je náročnou a veľmi chúlostivou operáciou: pri premiestňovaní zo skladovacích priestorov na určené miesta je lopatky potrebné uchytávať a dvíhať so zohľadnením ich ťažiska. Tieto činnosti môžu byť bezpečne vykonávané pomocou teleskopických manipulátorov značky Dieci vďaka rôznym ovládacím zariadeniam, ktoré umožňujú zvládnuť veľký výkon s maximálnou presnosťou.
Okrem toho, vďaka ich jednoduchej prevádzke aj na strmom teréne alebo v stiesnených priestoroch sú tieto stroje ideálnymi pomocníkmi pre tie firmy, ktoré potrebujú pracovať na staveniskách s podstatne odlišnou morfológiou alebo inštalovať konštrukcie v obytných zónach.
Nezabúdajúc na to, že stavebný teleskopický manipulátor môže byť vybavený najrôznejším príslušenstvom (vidlicami, lyžicami, zdvíhacími hákmi, košmi na prepravu osôb a na materiál, navijakmi, žeriavovými nadstavcami s hákom), ktoré z neho robia dokonalý viacúčelový stroj.

Tunely

Stavebné stroje a teleskopické manipulátory značky Dieci boli vždy nevyhnutnými pomocníkmi pri prácach v tuneloch. Špeciálne stroje modelového radu určeného pre nasadenie pri „tunnelingu“ ponúkajú extrémnu robustnosť a vysokú mieru bezpečnosti, sú dostupné aj vo verziách „chránených proti výbuchu“ a môžu byť certifikované pre prevádzku v tuneloch.
Zvláštne príslušenstvo, ako napríklad ramená pre prácu v tuneloch a a tunelové koše, je výsledkom dlhoročných skúseností a bolo vyvinuté na základe špecifických požiadaviek zákazníkov, v súlade s platnými predpismi, čo umožňuje bezpečné vykonávanie prác, ktoré boli v minulosti náročné a nebezpečné.
Sollevatori ed Elevatori telescopici gallerie e trafori Dieci
Sollevatori ed Elevatori miniere e cave Dieci

Bane a lomy

Všestrannosť a operačná flexibilita sú hlavnými vlastnosťami teleskopických manipulátorov a iných stavebných zariadení spoločnosti Dieci, ktoré sú vďaka využitiu špecifických technologických riešení a vysoko kvalitných komponentov ideálne pre extrémne podmienky a požiadavky, napr. pri v prácach v podzemných baniach a lomoch.
Široká škála rotačných teleskopických manipulátorov umožňuje, aby bol vždy k dispozícii stroj s parametrami vhodnými na vykonávanie údržbárskych prác na pásových dopravníkoch, reťazovkách, ventilačných systémoch atď. Samonivelačné stabilizátory integrované v niektorých modeloch teleskopických manipulátorov sú ideálne pre konsolidačné práce na skalnatých terénoch. Okrem toho prídavné vzduchové filtre vetrania inštalované v kabíne zaisťujú, aby obsluha nevdychovala potenciálne škodlivé látky.
Tzv. obrie vyklápače sú určené špeciálne na použitie v baniach, umožňujú vysoké zaťaženie až do 8 m³ a predstavujú riešenia, ktoré sú je z hľadiska robustnosti a praktickosti unikátne. Podobne ako ostatné špeciálne stroje Dieci modelového radu určeného pre nasadenie pri „tunnelingu, ktoré boli vyvinuté na základe získaných skúseností a v reakcii na špecifické požiadavky tohto odvetvia, môžu byť certifikované ako „chránené proti výbuchu“ a umožňovať tak prevádzku v podzemí.
Pre otvorené povrchové bane ponúkame špecifické stroje a zariadenia pre každý typ prevádzky: údržba valcov, manipulácia s potrubím pre pilótové základy, premiestňovanie a nakladanie mramorových dosiek atď.

Logistika, prístavy a letiská

Pokiaľ ide o manipuláciu, žiadny stroj nie je lepším pomocníkom ako teleskopický manipulátor značky Dieci! V tomto ohľade nemôžeme nespomenúť aj sektor logistiky.
Existuje mnoho dôvodov, prečo je teleskopický manipulátor značky Dieci ideálnou voľbou: bezpečnostné systémy, vynikajúci výhľad z kabíny počas premiestňovania, nízka hlučnosť, jednoduché použitie, pohon všetkých kolies užitočný počas zimných mesiacov a pre severské trhy, komfort kabíny, presnosť joysticku, kompaktnosť a obratnosť stroja. Sektor logistiky má špecifické potreby týkajúce sa nosnosti a manévrovateľnosti stroja: veľké náklady sa často premiestňujú v stiesnených priestoroch.
Vďaka širokému sortimentu výrobkov Dieci ponúkanému v rozmedzí nosností od 2 500 kg do 23 000 kg a s výškovým dosahom až do 30 m určite nájdete ideálny stroj pre akékoľvek špecifické požiadavky na manipuláciu.
Práve preto naše teleskopické manipulátory nachádzajú uplatnenie aj v prístavoch a na letiskách pri takých činnostiach, ako je manipulácia s lietadlami za účelom ich pravidelnej údržby alebo premiestňovanie materiálu v rámci jeho naloďovania z jednotlivých skladov a vykladania do prístaviska.
V takýchto situáciách je vysoko oceňované rozličné dostupné príslušenstvo (vidlice, lyžice, zdvíhacie háky, koše na prepravu osôb a na materiál, navijaky, žeriavové nadstavce s hákom), ktoré z manipulátora urobí dokonalý viacúčelový stroj, schopný plne uspokojiť aj potreby údržby týchto zariadení.

Sollevatori ed Elevatori porti e aeroporti Dieci
Sollevatori ed Elevatori circuiti auto Dieci

Ďalšie oblasti použitia: pretekárske okruhy, údržba zelene, odpratávanie snehu, obrana a civilná ochrana.

Dôkazom všestrannosti stavebného teleskopického manipulátora sú aj určité príklady jeho použitia, ktoré siahajú nad rámec stavebníctva. Výkon a manévrovateľnosť v kombinácii so širokou škálou príslušenstva robia z tohto stroja výborného multifunkčného pomocníka pri mnohých náročných činnostiach. Uvádzame niekoľko prípadov, kedy sa podarilo úspešne zvládnuť náročné problémy nasadením teleskopického manipulátora Dieci:

 • Údržba zelene vo vysokých nadmorských výškach
  Použitie klieští Kinshofer KM 634-0.35-3Z na teleskopickom ramene manipulátora Pegasus 45.30 umožnilo orezávať vrcholy, konáre a vetvy veľmi vysokých stromov.
  Manipulátor s rotujúcimi hydraulickými kliešťami/pílou, ktorý sa vyznačuje 360-stupňovým otáčaním, nosnosťou 4 500 kg a výškovým dosahom 29,6 m pritom uchopoval a zároveň orezával vetvy, pridržiavajúc ich hydraulickými drapákmi, až do ich uloženia na zem. Týmto spôsobom mohla byť táto náročná a nebezpečná činnosť vykonávaná pri zachovaní plnej bezpečnosti, a to aj v blízkosti budov.
 • Pretekárske okruhy
  Veľká cena Španielska, il Majstrovstvá sveta v relykrose 2018, Veľká cena Ruska 2018, MotoGP 2017, toto sú len niektoré z veľkých športových podujatí, pri ktorých boli teleskopické manipulátory značky Dieci použité na nakladanie a vykladanie vozidiel a materiálov alebo na odstraňovanie havarovaných vozidiel z pretekárskych dráh. Tieto stroje sú ľahko manévrovateľné, rýchle a všestranné, vďaka čomu vyhovujú potrebám pretekárskych okruhov.
 • Odpratávanie snehu
  Vďaka výkonu motora, hydrostatickej prevodovke s čerpadlom s premenlivým prietokom a dobre rozloženej hmotnosti na veľkých pracovných kolesách je pre teleskopický manipulátor značky Dieci (vybavený lyžicou a samonivelačnou odhŕňacou čepeľou na sneh) hračkou pracovať v prípade potreby ako snehová fréza a rýchlo a bezpečne odpratávať sneh z voľných priestranstiev a prístupových ciest. Vďaka teleskopickému ramenu je tiež možné odpratávať sneh zo striech a strešných krytín, ktoré sú vystavené nadmernému zaťaženiu snehom.
 • Obrana a civilná ochrana
  Vďaka ich všestrannosti a širokému sortimentu nachádzajú teleskopické manipulátory značky Dieci široké uplatnenie aj vo vojsku  a v civilnej ochrane.

RAD TELESKOPICKÝCH MANIPULÁTOROV PRE STAVEBNÍCTVO ZNAČKY DIECI

Apollo

Model Apollo je teleskopický manipulátor s pevným ramenom určený pre nasadenie v priemysle a stavebníctve, ktorý sa vyznačuje výnimočnými vlastnosťami, extrémnou všestrannosťou a neuveriteľnou manévrovateľnosťou – „minimanipulátor“ navrhnutý pre prácu v stiesnených a náročných priestoroch.
Vďaka širokej škále dostupného príslušenstva, ako súzdvíhacie háky, rôzne typy klieští, naberáky rýpadla a na inertný materiál, navijaky a koše nachádza uplatnenie ako viacúčelový manipulátor.
Kabína schválená podľa ROPS-FOPS, ktorá je na manipulátoroch tejto triedy mimoriadne veľká, zabezpečuje vysokú úroveň komfortu. Dvere sú vyrobené z inovatívneho ultraľahkého kompozitného materiálu DSCS a ponúkajú vynikajúce izolačné vlastnosti v akýchkoľvek atmosferických podmienkach a z hľadiska tlmenia hluku. Výsledkom je zvýšený komfort a priestrannosť kabíny.

 • Kabína schválená podľa ROPS-FOPS
 • Dvere z DSCS (Double Skin Composite System)

Dedalus

Modely teleskopického manipulátora DEDALUS sú ideálne na použitie pri údržbe ciest, v historických centrách a podzemných priestoroch.
Malé a kompaktné manipulátory, ktoré sú dostupné v širokej škále nosností a výškových dosahov, sa vyznačujú výbornou manévrovateľnosťou, výkonom, precíznym ovládaním a vysokou plynulosťou pohybu.
Tento teleskopický manipulátor môže byť vybavený novým pákovým ovládačom FNR, ktorý umožňuje presnejšie a bezpečnejšie ovládať všetky funkcie vozidla jednoduchým pohybom ruky.
Kabína je schválená podľa ROPS-FOPS a môže byť vybavená aj zdokonaleným klimatizačným zariadením, ktoré umožňuje optimálnu cirkuláciu vzduchu v kabíne.
Všetky prevádzkové parametre vozidla sú monitorované prostredníctvom palubného počítača s LCD displejom.

 • Nový jednopákový joystick CAN-bus
 • 2-stupňová hydrostatická prevodovka
 • Nový pákový ovládač FNR – doplnkové príslušenstvo
 • Kabína schválená podľa ROPS-FOPS
 • Disponuje novou kabínou, za ktorou sa skrýva dielňa Giugiaro

Icarus

Vďaka svojej jedinečnej robustnosti, vysokému výkonu a veľkým výškových dosahom sú teleskopické manipulátory radu ICARUS ideálne pre rozsiahle práce v oblasti stavebníctva a priemyslu.
Kapota motora je špeciálne navrhnutá tak, aby bol motor viac odhlučnený a aby optimalizovala odvod tepla a vzhľadom k tomu, že modely ICARUS sú často nasadené v prašnom pracovnom prostredí, disponujú aj predfiltrom vzduchového filtra, čím sa zabraňuje vnikaniu prachu a abrazívnych častíc a zabezpečuje vyššia účinnosť a dlhšia životnosť motora.
Kabína schválená podľa ROPS-FOPS je mimoriadne pohodlná a na prianie je možné nainštalovať zdokonalené klimatizačné zariadenie a nové sedadlá s automatickým odpružením.

 • Kabína schválená podľa ROPS-FOPS
 • Predfilter vzduchového filtra
 • Disponuje novou kabínou, za ktorou sa skrýva dielňa Giugiaro

Hercules

Rad HERCULES sa skladá z výkonných teleskopických manipulátorov, ktoré sa nachádzajú na trhu „obrov“. Zahŕňajú všetky „plusy“ spojené s bezpečnosťou, manévrovateľnosťou a komfortom, ako aj vysoko pokročilé hydraulické riešenia.
Tieto teleskopické manipulátory sú schopné optimálne využiť svoju silu na veľkých staveniskách, v lomoch a baniach, v prístavoch a lodeniciach a vo všeobecnosti pri „náročných“ prácach a vyznačujú sa optimalizovaným riadením spaľovania a výrazne zníženou spotrebou vďaka technológii na úpravu výfukových plynov SCR (selektívnej katalytickej redukcii), hydrostatickej prevodovke a centrálnemu diferenciálu, ktoré umožňujú kompenzovať rozdiely medzi valením kolies na prednej a zadnej náprave, čím minimalizujú namáhanie a zvyšujú úsporu paliva.
Je tiež vybavený elektronicky ovládaným proporcionálnym rozvádzačom „Load Sensing- Flow Sharing“ a pedálom „Inching“ pre plazivú rýchlosť vozidla aj pri maximálnych otáčkach.

 • SCR, selektívna katalytická redukcia
 • Hydrostatická prevodovka
 • Centrálny diferenciál
 • Elektronicky ovládaný proporcionálny rozvádzač „Load Sensing- Flow Sharing“
 • Pedál „Inching“ pre plazivú rýchlosť

Pegasus

PEGASUS je rotačný teleskopický manipulátor, ktorý umožňuje plynulé (360-stupňové) aj neplynulé otáčanie (400-stupňové). Tento manipulátor môže byť vybavený širokou škálou príslušenstva, vďaka čomu môže vykonávať celý rad prác a manipuláciu s materiálom ako žeriav, teleskopický manipulátor a zdvíhacia plošina, a to všetko s jedným strojom.
Model Pegasus/400°
je určený na prenájmom, disponuje neplynulým otáčaním o 400 stupňov a jeho hlavnými prednosťami je jednoduché použitie, robustnosť, spoľahlivosť a kompletná škála bezpečnostných prvkov, vrátane obmedzovača zaťaženia a moderného prístrojového vybavenia pre úplnú kontrolu nad vozidlom pri akomkoľvek namáhaní, zaťažení, teréne či rýchlosti.

Model PEGASUS s plynulým otáčaním o 360° je okrem charakteristík modelu 400° vybavený aj stabilizátormi s automatickou vyrovnávacou funkciou a elektronickým kontrolným systémom (využívajúcim technológiu CAN-bus), ktoré umožňujú prevádzku v akejkoľvek polohe, v závislosti od opornej plochy, polohy stabilizátorov a hmotnosti bremena. Prostredníctvom pokročilej diagnostiky meria systém v reálnom čase optimálne pracovné a bezpečnostné parametre, umožňujúc tak úplnú kontrolu pracovných podmienok.
Súčasťou vybavenia je aj nový hydraulický rozvádzač Load Sensing / Flow Sharing a nový otočný spoj s integrovaným snímačom otáčania.

Presný a citlivý kapacitný joystick so senzorom prítomnosti obsluhy umožňuje reguláciu/zníženie rýchlosti otáčania veže.

Systém automatického prepínania ovládacích prvkov umožňuje jazdu s vežou otočenou až o 180 stupňov tak, aby sa uľahčilo premiestňovanie v stiesnených pracovných priestoroch.

Systém „Ecowork“ v kombinácii s joystickom umožňuje väčšiu úsporu paliva, nakoľko odčerpáva energiu z dieselového motora len v prípade potreby.

Dokonalý komfort kabíny (schválenej podľa ROPS-FOPS a vybavenej všetkými bezpečnostnými zariadeniami a klimatizáciou) ďalej zvyšuje integrácia nového navigačného systému Smart, ktorý ovláda hlavné elektronické funkcie manipulátora: režim jazdy, kontrolu minimálnych otáčok, rýchlosť pojazdu a diagnostiku.

 • Plynulé (360-stupňové) aj neplynulé otáčanie (400-stupňové)
 • Obmedzovač zaťaženia
 • Stabilizátory s automatickou vyrovnávacou funkciou
 • Hydraulický rozvádzač Load Sensing / Flow Sharing
 • Kapacitný joystick so senzorom prítomnosti obsluhy
 • Kabína schválená podľa ROPS-FOPS
 • Navigačný systém Smart

Pivot

PIVOT è un sollevatore telescopico articolato compatto, leggero ed assemblato con componenti di ottima qualità. Questa pala gommata a telaio snodato con braccio telescopico, è l’ideale per chi opera in ambienti angusti, ovunque si abbia necessità di una macchina prestante e dal costo di esercizio contenuto.
Il motore (posteriore) è installato longitudinalmente, per una migliore accessibilità durante la manutenzione, con una ottima visibilità laterale e posteriore.
Tutte le parti vitali, come l’albero cardanico e il cilindro di sfilo, sono in posizione protetta, perni e boccole sono protette da guarnizioni di sigillo “Long Life”. Il sistema frenante è servoassistito ed il pedale “Inching” permette il pieno controllo della velocità di avanzamento anche con il motore al massimo dei giri.
Le dotazioni di sicurezza e sollevamento comprendono un limitatore di carico.
La cabina, fra le più basse della sua categoria rispetto al suolo, è omologata ROPS – FOPS, dotata di tutti i dispositivi di sicurezza, e studiata per garantire un alto livello di comfort, con tetto apribile, display TFT a colori e Joystick capacitivo con sensore uomo presente. Può inoltre essere dotata di impianto di climatizzazione potenziato che permette la perfetta diffusione dell’aria all’interno dell’abitacolo.
 • Comando “Inching” a pedale
 • Limitatore di carico
 • Guarnizioni di sigillo “Long Life”
 • Cabina omologata ROPS – FOPS

Automiešače betónu

Automiešač betónu značky Dieci je špeciálne navrhnutý pre náročné a intenzívne použitie. Je najvýkonnejším talianskym hydrostatickým automiešačom s výkonom 100 m³ betónovej zmesi za 5 hodín práce.

Model F7000 CCS je navrhnutý pre náročné a intenzívne použitie a je schválený na prevádzku v cestnej premávke aj pri plnom zaťažení.

Môže byť vybavený:

 • samosvornou prednou nápravou,
 • elektricky alebo mechanicky ovládanou 2-stupňovou prevodovkou s rozvádzačom,
 • hydrostatickým prevodom,
 • 4 riadenými hnacími kolesami s brzdením všetkých kolies,
 • kotúčovými brzdami v olejovom kúpeli,
 • výškovo nastaviteľnou výsypkou otočnou o 180 stupňov
 • elektronickým vážiacim zariadením s tlačiarňou alebo s hydraulickou detekciou
 • vysokotlakovým čistiacim čerpadlom
 • uzavretou odhlučenou kabínou s vykurovaním
 • nádobou na nakladanie inertného materiálu

Osvedčená konštrukcia špirálových lopatiek umožňuje homogénne miešanie vo všetkých sekciách.

Dostatočná hrúbka ocele, z ktorej je vyrobený miešací bubon zabezpečuje jeho rozmerovú stabilitu a dlhú životnosť. Samonakladacia lopata umožňuje úplnú sebestačnosť v rámci prípravy zmesi, dokonca aj na miestach, ktoré sa nachádzajú ďaleko od areálu betonárne alebo od dávkovacej stanice na plnenie.

Kabína, ktorá ponúka špičkovú úroveň ergonómie, pohodlia a bezpečnostných prvkov je schválená podľa ROPS-FOPS a vybavená reverzibilným sedadlom vodiča.

Dumpers

VYKLÁPAČE značky Dieci sú všestranné, jednoducho ovládateľné, manévrovateľné a ľahké vozidlá, ktoré sú dostupné v širokej škále nosností. Každý model má svoje špecifické vlastnosti, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre každú jednotlivú pracovnú činnosť.

Tieto vyklápače sú ideálne pre manipuláciu s rôznymi materiálmi na staveniskách alebo v priemyslových prostrediach a vďaka samonakladacej lopate môžu byť plne sebestačné pri nakládke materiálu do korby.

Centrálne kĺbové riadenie umožňuje malý polomer otáčania. Tento vyklápač disponuje niekoľkými voliteľnými typmi riadenia – 4 kolesá, diagonálny chod alebo 2 kolesá, aby sa mohol ľahko pohybovať na staveniskách.
Rolovacia strecha je schválená podľa ROPS-FOPS a kabína je navrhnutá tak, aby zabezpečovala vysokú úroveň komfortu a disponuje reverzibilným sedadlom vodiča.

RAD TELESKOPICKÝCH MANIPULÁTOROV PRE STAVEBNÍCTVO ZNAČKY DIECI

NOVÁ ÚROVEŇ KOMFORTU A TECHNOLOGICKÉHO VYBAVENIA: KABÍNA, ZA KTOROU SA SKRÝVA DIELŇA GIUGIARO

Kabíny teleskopických manipulátorov značky Dieci boli vždy dokonalou kombináciou komfortu a funkčnosti. Tieto prednosti dopĺňa aj štýl, ktorý nás odlišuje od ostatných výrobcov. Novou kabínou 2018 modelového radu AGRI sme chceli podčiarknuť kvalitu v znamení Made in Italy puncom jedného z najprestížnejších talianskych dizajnérov: Giugiaro Design.
Interiéry
odvodené z automobilového priemyslu sú vyrobené z materiálov so soft-touch povrchovou úpravou, sú zvlášť mäkké na dotyk, vyznačujú sa vynikajúcimi tepelno a zvukovoizolačných vlastnosťami a výrazne znižujú vibrácie. Estetika a kvalita sa stretávajú s funkčnosťou: kombinácia jemných farieb rozjasňuje interiér kabíny, k čomu prispieva aj podsvietenie pedálov, spínačov a nástupných stupienkov.
Dobré presvetlenie a viditeľnosť aj smerom von zaisťujú veľké okná, ktoré umožňujú optimálny výhľad v rozsahu 360 stupňov, LED pracovné svetlá rozmiestnené na kabíne, po obvode vozidla a na ramene, nastaviteľné a elektricky vyhrievané spätné zrkadlá, ako aj tri bezdrôtové kamery, ktoré ukazujú aj najviac skryté miesta.
Chceme obsluhe ponúknuť čo najväčší komfort. Preto sme ešte viac zvýšili tradičný komfort kabín zariadení značky Dieci tak, že sme zabezpečili viac priestoru pre nohy, integrovali nastaviteľný stĺpik riadenia a lakťovú opierku, tri možnosti odpruženia sedadla ako aj nový systém tlmenia nárazov v kabíne, jedinečný svojho druhu v segmente teleskopických manipulátorov, schopný účinne tlmiť akékoľvek vibrácie, ku ktorým dochádza pri práci na nerovnom teréne.
Na základe výskumu a pokročilých štúdií dynamiky tekutín sa nám podarilo vyvinúť nové klimatizačné zariadenie, ktoré v kombinácii s otváracou strechou a zadným oknom zabezpečuje optimálnu cirkuláciu vzduchu umožňujúcu nastavenie ideálnej teploty v každom ročnom období.

 • Vysokokvalitné interiéry so soft-touch povrchovou úpravou odvodené z automobilového priemyslu
 • Väčší priestor pre nohy
 • Možnosť nastavenia lakťovej opierky a stĺpika riadenia
 • Vyhrievané sedadlo vybavené 3 rôznymi možnosťami odpruženia
 • Strecha, palubná doska a rohož pohlcujúce zvuk izolujú kabínu od vonkajšieho hluku
 • Zero Shock System účinne znižuje kmitanie a zabezpečuje vysoký komfort jazdy
 • Nastaviteľný systém tlmenia nárazov pozostávajúci zo 4 podpier, ktoré tlmia nárazy a otrasy v celom rozsahu 360 stupňov
 • Klimatizácia optimalizovaná vďaka 6 ofukovacím otvorom s otváracou strechou a zadným oknom a elektricky ovládaným bočným oknom
 • Dvojitý vzduchový filter chráni obsluhu pred prachom a zápachom
 • Výhľad z vozidla zlepšujú rozmerné okná
 • LED svetlomety rozmiestnené po obvode vozidla a na ramene
 • Elektricky nastaviteľné a vyhrievané spätné zrkadlá proti zahmlievaniu
 • 7-palcový displej, ktorý monitoruje 3 bezdrôtové kamery