TELESKOPICKÉ MANIPULÁTORY PRE STAVEBNÍCTVO

Stavebné teleskopické manipulátory slúžia na manipuláciu, premiestňovanie a dvíhanie bremien aj osôb. Manipulátor môže byť pevný alebo rotačný v závislosti od toho, či je vybavený otočnou vežou.
Teleskopický manipulátor je mimoriadne všestranný stroj, ktorý môže v stavebníctve nahradiť vysokozdvižné vozíky, zdvíhacie plošiny (PLE) a žeriavy.
V porovnaní s vysokozdvižnými vozíkmi je vďaka teleskopickému ramenu schopný dosiahnuť vyššie a ďalej a vďaka bočnej polohe ramena umožňuje lepší výhľad a zároveň zaručuje možnosť jazdy aj na nerovnom povrchu.
Ak je teleskopický manipulátor vybavený košom na prepravu osôb, je možné ho použiť na manipuláciu s materiálom ako zdvíhacie plošiny, pričom ponúka aj väčšiu stabilitu, nosnosť a veľkosť pracovnej plošiny, ktorá môže dosahovať až 6 m. Ak je vybavený zdvíhacím hákom alebo navijakom, môže v mnohých situáciách nahradiť žeriav. Okrem toho je vďaka vybaveniu lyžicou schopný premiestňovať inertný materiál zo zeme.
Teleskopický manipulátor je teda stroj schopný vykonávať celý rad prác, je robustný a umožňuje ľahké manévrovanie aj v stiesnených priestoroch vďaka 2 riadeným nápravám.
Široká škála teleskopických manipulátorov značky Dieci tiež umožňuje vybrať si ten model, ktorý najlepšie vyhovuje špecifickým potrebám každého konkrétneho staveniska. Vďaka jednoduchému a intuitívnemu používaniu môže obsluha okamžite pristúpiť k samotným prácam, zatiaľ čo vysoká úroveň bezpečnosti zaisťuje spoľahlivú a bezpečnú prevádzku.

RAD TELESKOPICKÝCH MANIPULÁTOROV PRE STAVEBNÍCTVO ZNAČKY DIECI

Každá stavebná firma alebo požičovňa môže nájsť presne takú nosnosť a výškový dosah, aký potrebuje, a to vďaka skutočne jedinečnému radu manipulátorov, ktoré spĺňajú všetky požiadavky na manipuláciu a zdvíhanie.
Vďaka širokému výberu príslušenstva a vybavenia dostupného pre teleskopické manipulátory sa tieto stroje dokážu dokonale prispôsobiť individuálnym požiadavkám a potrebám.

Pevné teleskopické manipulátory

Kĺbové teleskopické manipulátory

Rotačné teleskopické manipulátory

Stavebníctvo

Nová úroveň komfortu a technologického vybavenia: kabína, za ktorou sa skrýva dielňa Giugiaro

Kabíny teleskopických manipulátorov značky Dieci boli vždy dokonalou kombináciou komfortu a funkčnosti. Tieto prednosti dopĺňa aj štýl, ktorý nás odlišuje od ostatných výrobcov. Novou kabínou 2018 modelového radu AGRI sme chceli podčiarknuť kvalitu v znamení Made in Italy puncom jedného z najprestížnejších talianskych dizajnérov: Giugiaro Design.
Cabina Giugiaro | Sollevatori ed Elevatori Telescopici Dieci

Prenajímate stavebné stroje?

Objavte nový rad teleskopických manipulátorov pre stavebníctvo, ktorých nákupné podmienky sú koncipované špeciálne pre poskytovanie služieb spojených s prenájmom.

Latest news

What is a dumper and how to choose the right one

Dumpers are motorised four-wheeled vehicles that are essential for any construction site. Here's how to choose the right model for your needs.

Telehandler: is it better to buy or rent?

Buy or rent a telehandler? Here's how to choose the best solution, weighing up costs and investments.

Building work in Alsace: when a Pegasus telehandler becomes your essential ally

There are some situations in which it would be useful to have a telehandler, there are other situations in which it would be preferable to have one, and there are still other situations in which you really cannot do without one, as is the case with roofing company SARL FERNANDEZ.

OBLASTI POUŽITIA TELESKOPICKÝCH MANIPULÁTOROV PRE STAVEBNÍCTVO

Stavebné práce

Či už ide o novostavby, strešné krytiny, obklady alebo opravy a renovácie, teleskopický manipulátor je nevyhnutným pomocníkom v modernom stavebníctve.
Vďaka vysokej flexibilite sortimentu nachádzajú teleskopické manipulátory Dieci široké uplatnenie v tomto sektore. Sú oceňované predovšetkým pre ich robustnosť a jednoduchosť použitia v rôznych situáciách a prostrediach. Vďaka výškovému dosahu od 5,78 m do 30 m a nosnosti od 2 500 kg do 23 000 kg dokážu splniť najrôznejšie požiadavky na zdvíhanie a manipuláciu s bremenami.
Vďaka dostupnému príslušenstvu (vidlice, lyžice, zdvíhacie háky, koše, navijaky, zdviháky, žeriavové nadstavce s hákom) je možné použiť teleskopický manipulátor na manipuláciu s materiálom ako vysokozdvižné vozíky, zdvíhacie plošiny alebo žeriavy a ľahko manipulovať s inertnými materiálmi, ako je štrk, zemina a tehly.
Veľmi oceňovanými prednosťami v sektore stavebníctva sú aj bezpečnostné systémy, ktoré zabraňujú chybám a jednoduché používanie, nakoľko sú tieto zariadenia často používané rôznymi pracovnými tímami, ktoré musia byť schopné prevádzkovať stroj optimálnym spôsobom vo veľmi krátkom čase a bez ohrozenia bezpečnosti.

Sollevatori ed Elevatori telescopici Edilizia Dieci
ristrutturazioni-edili

Rekonštrukcie a renovácie budov

Stavebné stroje a teleskopické manipulátory značky Dieci boli vždy nevyhnutnými pomocníkmi pri prácach v tuneloch. Špeciálne stroje modelového radu určeného pre nasadenie pri „tunnelingu“ ponúkajú extrémnu robustnosť a vysokú mieru bezpečnosti, sú dostupné aj vo verziách „chránených proti výbuchu“ a môžu byť certifikované pre prevádzku v tuneloch.
Zvláštne príslušenstvo, ako napríklad ramená pre prácu v tuneloch a a tunelové koše, je výsledkom dlhoročných skúseností a bolo vyvinuté na základe špecifických požiadaviek zákazníkov, v súlade s platnými predpismi, čo umožňuje bezpečné vykonávanie prác, ktoré boli v minulosti náročné a nebezpečné.

Montáž veľkých konštrukcií a realizácia zariadení

Stavebný teleskopický manipulátor nachádza uplatnenie aj pri takých prácach, ktoré nespadajú striktne do stavebníctva, ako je napríklad realizácia veľkých dočasných konštrukcií (tribúny pre rôzne podujatia, koncertné pódiá, stánky, zábavné parky atď.) alebo pri montáži veľkých zariadení na výrobu energie z obnoviteľných zdrojov, ako sú fotovoltaické alebo veterné elektrárne.
Manipulácia s veľkými lopatkami veterných turbín je náročnou a veľmi chúlostivou operáciou: pri premiestňovaní zo skladovacích priestorov na určené miesta je lopatky potrebné uchytávať a dvíhať so zohľadnením ich ťažiska. Tieto činnosti môžu byť bezpečne vykonávané pomocou teleskopických manipulátorov značky Dieci vďaka rôznym ovládacím zariadeniam, ktoré umožňujú zvládnuť veľký výkon s maximálnou presnosťou.
Okrem toho, vďaka ich jednoduchej prevádzke aj na strmom teréne alebo v stiesnených priestoroch sú tieto stroje ideálnymi pomocníkmi pre tie firmy, ktoré potrebujú pracovať na staveniskách s podstatne odlišnou morfológiou alebo inštalovať konštrukcie v obytných zónach.
Nezabúdajúc na to, že stavebný teleskopický manipulátor môže byť vybavený najrôznejším príslušenstvom (vidlicami, lyžicami, zdvíhacími hákmi, košmi na prepravu osôb a na materiál, navijakmi, žeriavovými nadstavcami s hákom), ktoré z neho robia dokonalý viacúčelový stroj.
montaggio-di-grandi-strutture
Sollevatori ed Elevatori porti e aeroporti Dieci

Logistika, prístavy a letiská

Pokiaľ ide o manipuláciu, žiadny stroj nie je lepším pomocníkom ako teleskopický manipulátor značky Dieci! V tomto ohľade nemôžeme nespomenúť aj sektor logistiky.
Existuje mnoho dôvodov, prečo je teleskopický manipulátor značky Dieci ideálnou voľbou: bezpečnostné systémy, vynikajúci výhľad z kabíny počas premiestňovania, nízka hlučnosť, jednoduché použitie, pohon všetkých kolies užitočný počas zimných mesiacov a pre severské trhy, komfort kabíny, presnosť joysticku, kompaktnosť a obratnosť stroja. Sektor logistiky má špecifické potreby týkajúce sa nosnosti a manévrovateľnosti stroja: veľké náklady sa často premiestňujú v stiesnených priestoroch.
Vďaka širokému sortimentu výrobkov Dieci ponúkanému v rozmedzí nosností od 2 500 kg do 23 000 kg a s výškovým dosahom až do 30 m určite nájdete ideálny stroj pre akékoľvek špecifické požiadavky na manipuláciu.
Práve preto naše teleskopické manipulátory nachádzajú uplatnenie aj v prístavoch a na letiskách pri takých činnostiach, ako je manipulácia s lietadlami za účelom ich pravidelnej údržby alebo premiestňovanie materiálu v rámci jeho naloďovania z jednotlivých skladov a vykladania do prístaviska.
V takýchto situáciách je vysoko oceňované rozličné dostupné príslušenstvo (vidlice, lyžice, zdvíhacie háky, koše na prepravu osôb a na materiál, navijaky, žeriavové nadstavce s hákom), ktoré z manipulátora urobí dokonalý viacúčelový stroj, schopný plne uspokojiť aj potreby údržby týchto zariadení.

RAD TELESKOPICKÝCH MANIPULÁTOROV PRE STAVEBNÍCTVO ZNAČKY DIECI

Apollo

Model Apollo je teleskopický manipulátor s pevným ramenom určený pre nasadenie v priemysle a stavebníctve, ktorý sa vyznačuje výnimočnými vlastnosťami, extrémnou všestrannosťou a neuveriteľnou manévrovateľnosťou – „minimanipulátor“ navrhnutý pre prácu v stiesnených a náročných priestoroch.
Vďaka širokej škále dostupného príslušenstva, ako súzdvíhacie háky, rôzne typy klieští, naberáky rýpadla a na inertný materiál, navijaky a koše nachádza uplatnenie ako viacúčelový manipulátor.
Kabína schválená podľa ROPS-FOPS, ktorá je na manipulátoroch tejto triedy mimoriadne veľká, zabezpečuje vysokú úroveň komfortu. Dvere sú vyrobené z inovatívneho ultraľahkého kompozitného materiálu DSCS a ponúkajú vynikajúce izolačné vlastnosti v akýchkoľvek atmosferických podmienkach a z hľadiska tlmenia hluku. Výsledkom je zvýšený komfort a priestrannosť kabíny.

 • Kabína schválená podľa ROPS-FOPS
 • Dvere z DSCS (Double Skin Composite System)

Dedalus

Modely teleskopického manipulátora DEDALUS sú ideálne na použitie pri údržbe ciest, v historických centrách a podzemných priestoroch.
Malé a kompaktné manipulátory, ktoré sú dostupné v širokej škále nosností a výškových dosahov, sa vyznačujú výbornou manévrovateľnosťou, výkonom, precíznym ovládaním a vysokou plynulosťou pohybu.
Tento teleskopický manipulátor môže byť vybavený novým pákovým ovládačom FNR, ktorý umožňuje presnejšie a bezpečnejšie ovládať všetky funkcie vozidla jednoduchým pohybom ruky.
Kabína je schválená podľa ROPS-FOPS a môže byť vybavená aj zdokonaleným klimatizačným zariadením, ktoré umožňuje optimálnu cirkuláciu vzduchu v kabíne.
Všetky prevádzkové parametre vozidla sú monitorované prostredníctvom palubného počítača s LCD displejom.

 • Nový jednopákový joystick CAN-bus
 • 2-stupňová hydrostatická prevodovka
 • Nový pákový ovládač FNR – doplnkové príslušenstvo
 • Kabína schválená podľa ROPS-FOPS
 • Disponuje novou kabínou, za ktorou sa skrýva dielňa Giugiaro

Icarus

Vďaka svojej jedinečnej robustnosti, vysokému výkonu a veľkým výškových dosahom sú teleskopické manipulátory radu ICARUS ideálne pre rozsiahle práce v oblasti stavebníctva a priemyslu.
Kapota motora je špeciálne navrhnutá tak, aby bol motor viac odhlučnený a aby optimalizovala odvod tepla a vzhľadom k tomu, že modely ICARUS sú často nasadené v prašnom pracovnom prostredí, disponujú aj predfiltrom vzduchového filtra, čím sa zabraňuje vnikaniu prachu a abrazívnych častíc a zabezpečuje vyššia účinnosť a dlhšia životnosť motora.
Kabína schválená podľa ROPS-FOPS je mimoriadne pohodlná a na prianie je možné nainštalovať zdokonalené klimatizačné zariadenie a nové sedadlá s automatickým odpružením.

 • Kabína schválená podľa ROPS-FOPS
 • Predfilter vzduchového filtra
 • Disponuje novou kabínou, za ktorou sa skrýva dielňa Giugiaro

Samson

Teleskopické manipulátory SAMSON vynikajú svojim výkonom a robustnosťou, vďaka čomu sú vhodné predovšetkým pre náročné a intenzívne práce ako v stavebníctve, tak aj v priemysle, všade tam, kde je vyžadovaná veľká nosnosť.
Vďaka svojmu výkyvnému kinematickému mechanizmu s protipákou, ktorý umožňuje výrazne zväčšiť uhol natočenia nosnej dosky vidlíc, je tento manipulátor určený predovšetkým na nakladanie a vykladanie ťažkých materiálov a je zvlášť účinný v kombinácii s lyžicou.

Je možné nainštalovať zdokonalené klimatizačné zariadenie, kabína je schválená podľa ROPS-FOPS a palubný počítač je vybavený LCD displejom.

Tento rad teleskopických manipulátorov môže byť vybavený prevodom VS Vario System EVO2 so 4 režimami jazdy: „Automotive“, „Loader“ „Creeper“ a „ECO“ a proporcionálnym joystickom 4 v 1 v kombinácii s „Load Sensing“ čerpadlom s premenlivým prietokom, ktoré zvyšuje rýchlosť pohybu a umožňuje simultánne vykonávanie až 4 pohybov.

 • Kabína schválená podľa ROPS-FOPS
 • Prevod VS Vario System EVO2
 • Proporcionálny joystick 4 v 1
 • „Load Sensing“ čerpadlo s premenlivým prietokom
 • Zdokonalené klimatizačné zariadenie
 • Digitálny tachometer
 • Disponuje novou kabínou, za ktorou sa skrýva dielňa Giugiaro Design

Zeus

Tieto modely teleskopických manipulátorov pre stavebníctvo spájajú prvotriedny výkon s obratnosťou tak, aby boli schopné manipulácie s ťažkými bremenami v stiesnených priestoroch. Model ZEUS je vybavený hydrostatickou prevodovkou v kombinácii s pedálom „INCHING“ pre plazivú rýchlosť vozidla aj pri maximálnych otáčkach.
Výkyvný kinematický mechanizmus s protipákou umožňuje výrazne zväčšiť uhol natočenia nosnej dosky vidlíc. Okrem toho je vo vnútri ramena umiestnený predlžovací valec. Vďaka tomu umožňuje tento model bezpečné a pohodlné nakladanie a vykladanie materiálov. Je koncipovaný pre nasadenie na staveniskách, jeho kabína disponuje všetkými bezpečnostnými zariadeniamije schválená podľa ROPS-FOPS, môže byť vybavená zdokonaleným klimatizačným zariadením určeným pre náročné poveternostné podmienky a na prianie je možné nainštalovať nové sedadlá s automatickým odpružením.

 • Kabína schválená podľa ROPS-FOPS
 • Pedál „Inching“ pre plazivú rýchlosť
 • Hydrostatický prevod
 • Zdokonalené klimatizačné zariadenie – doplnkové príslušenstvo
 • Disponuje novou kabínou, za ktorou sa skrýva dielňa Giugiaro Design

Hercules

Rad HERCULES sa skladá z výkonných teleskopických manipulátorov, ktoré sa nachádzajú na trhu „obrov“. Zahŕňajú všetky „plusy“ spojené s bezpečnosťou, manévrovateľnosťou a komfortom, ako aj vysoko pokročilé hydraulické riešenia.
Tieto teleskopické manipulátory sú schopné optimálne využiť svoju silu na veľkých staveniskách, v lomoch a baniach, v prístavoch a lodeniciach a vo všeobecnosti pri „náročných“ prácach a vyznačujú sa optimalizovaným riadením spaľovania a výrazne zníženou spotrebou vďaka technológii na úpravu výfukových plynov SCR (selektívnej katalytickej redukcii), hydrostatickej prevodovke a centrálnemu diferenciálu, ktoré umožňujú kompenzovať rozdiely medzi valením kolies na prednej a zadnej náprave, čím minimalizujú namáhanie a zvyšujú úsporu paliva.
Je tiež vybavený elektronicky ovládaným proporcionálnym rozvádzačom „Load Sensing- Flow Sharing“ a pedálom „Inching“ pre plazivú rýchlosť vozidla aj pri maximálnych otáčkach.

 • SCR, selektívna katalytická redukcia
 • Hydrostatická prevodovka
 • Centrálny diferenciál
 • Elektronicky ovládaný proporcionálny rozvádzač „Load Sensing- Flow Sharing“
 • Pedál „Inching“ pre plazivú rýchlosť

Pegasus

PEGASUS je rotačný teleskopický manipulátor, ktorý umožňuje plynulé (360-stupňové) aj neplynulé otáčanie (400-stupňové). Tento manipulátor môže byť vybavený širokou škálou príslušenstva, vďaka čomu môže vykonávať celý rad prác a manipuláciu s materiálom ako žeriav, teleskopický manipulátor a zdvíhacia plošina, a to všetko s jedným strojom.
Model Pegasus/400°
 je určený na prenájmom, disponuje neplynulým otáčaním o 400 stupňov a jeho hlavnými prednosťami je jednoduché použitierobustnosť, spoľahlivosť kompletná škála bezpečnostných prvkov, vrátane obmedzovača zaťaženia a moderného prístrojového vybavenia pre úplnú kontrolu nad vozidlom pri akomkoľvek namáhaní, zaťažení, teréne či rýchlosti.

Model PEGASUS s plynulým otáčaním o 360° je okrem charakteristík modelu 400° vybavený aj stabilizátormi s automatickou vyrovnávacou funkciou a elektronickým kontrolným systémom (využívajúcim technológiu CAN-bus), ktoré umožňujú prevádzku v akejkoľvek polohe, v závislosti od opornej plochy, polohy stabilizátorov a hmotnosti bremena. Prostredníctvom pokročilej diagnostiky meria systém v reálnom čase optimálne pracovné a bezpečnostné parametre, umožňujúc tak úplnú kontrolu pracovných podmienok.
Súčasťou vybavenia je aj nový hydraulický rozvádzač Load Sensing / Flow Sharing a nový otočný spoj s integrovaným snímačom otáčania.

Presný a citlivý kapacitný joystick so senzorom prítomnosti obsluhy umožňuje reguláciu/zníženie rýchlosti otáčania veže.

Systém automatického prepínania ovládacích prvkov umožňuje jazdu s vežou otočenou až o 180 stupňov tak, aby sa uľahčilo premiestňovanie v stiesnených pracovných priestoroch.

Systém „Ecowork“ v kombinácii s joystickom umožňuje väčšiu úsporu paliva, nakoľko odčerpáva energiu z dieselového motora len v prípade potreby.

Dokonalý komfort kabíny (schválenej podľa ROPS-FOPS a vybavenej všetkými bezpečnostnými zariadeniami a klimatizáciou) ďalej zvyšuje integrácia nového navigačného systému Smart, ktorý ovláda hlavné elektronické funkcie manipulátora: režim jazdy, kontrolu minimálnych otáčok, rýchlosť pojazdu a diagnostiku.

 • Plynulé (360-stupňové) aj neplynulé otáčanie (400-stupňové)
 • Obmedzovač zaťaženia
 • Stabilizátory s automatickou vyrovnávacou funkciou
 • Hydraulický rozvádzač Load Sensing / Flow Sharing
 • Kapacitný joystick so senzorom prítomnosti obsluhy
 • Kabína schválená podľa ROPS-FOPS
 • Navigačný systém Smart

Pivot

PIVOT je kompaktný, ľahký kĺbový teleskopický manipulátor zostavený z vysoko kvalitných komponentov. Tento kolesový nakladač s kĺbovým rámom a teleskopickým ramenom je ideálny pre tých, ktorí pracujú v stiesnených priestoroch, kdekoľvek potrebujete výkonný stroj s nízkymi prevádzkovými nákladmi.
Motor (vzadu) je inštalovaný pozdĺžne, kvôli lepšiemu prístupu počas údržby, s vynikajúcim bočným a zadným výhľadom.
Všetky dôležité súčasti, ako je kĺbový hriadeľ a predlžovací valec, sú v chránenej polohe, čapy a vložky sú chránené tesneniami „Long Life“. Brzdový systém je podporovaný servomotorom a pedál „Inching“ umožňuje plnú kontrolu rýchlosti dopredu aj pri motore pri maximálnych otáčkach.
Súčasťou bezpečnostného a zdvíhacieho zariadenia je obmedzovač zaťaženia.
Kabína, ktorá je jednou z najnižších vo svojej kategórii z hľadiska zeme, je schválená ROPS – FOPS, vybavená všetkými bezpečnostnými zariadeniami a navrhnutá tak, aby zabezpečovala vysoký komfort, so strešným oknom, farebným TFT displejom a kapacitným joystickom s senzor mŕtveho muža. Môže byť tiež vybavený vylepšeným klimatizačným systémom, ktorý umožňuje dokonalú difúziu vzduchu vo vnútri priestoru pre cestujúcich.
 • Ovládanie pedálom „Inching“
 • Obmedzovač zaťaženia
 • Tesnenie „Long Life“
 • ROPS – Kabína schválená FOPS

Automiešače betónu

Automiešač betónu značky Dieci je špeciálne navrhnutý pre náročné a intenzívne použitie. Je najvýkonnejším talianskym hydrostatickým automiešačom s výkonom 100 m³ betónovej zmesi za 5 hodín práce.

Model F7000 CCS je navrhnutý pre náročné a intenzívne použitie a je schválený na prevádzku v cestnej premávke aj pri plnom zaťažení.

Môže byť vybavený:

 • samosvornou prednou nápravou,
 • elektricky alebo mechanicky ovládanou 2-stupňovou prevodovkou s rozvádzačom,
 • hydrostatickým prevodom,
 • 4 riadenými hnacími kolesami s brzdením všetkých kolies,
 • kotúčovými brzdami v olejovom kúpeli,
 • výškovo nastaviteľnou výsypkou otočnou o 180 stupňov
 • elektronickým vážiacim zariadením s tlačiarňou alebo s hydraulickou detekciou
 • vysokotlakovým čistiacim čerpadlom
 • uzavretou odhlučenou kabínou s vykurovaním
 • nádobou na nakladanie inertného materiálu

Osvedčená konštrukcia špirálových lopatiek umožňuje homogénne miešanie vo všetkých sekciách.

Dostatočná hrúbka ocele, z ktorej je vyrobený miešací bubon zabezpečuje jeho rozmerovú stabilitu a dlhú životnosť. Samonakladacia lopata umožňuje úplnú sebestačnosť v rámci prípravy zmesi, dokonca aj na miestach, ktoré sa nachádzajú ďaleko od areálu betonárne alebo od dávkovacej stanice na plnenie.

Kabína, ktorá ponúka špičkovú úroveň ergonómie, pohodlia a bezpečnostných prvkov je schválená podľa ROPS-FOPS a vybavená reverzibilným sedadlom vodiča.

Dumpery

VYKLÁPAČE značky Dieci sú všestranné, jednoducho ovládateľné, manévrovateľné a ľahké vozidlá, ktoré sú dostupné v širokej škále nosností. Každý model má svoje špecifické vlastnosti, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre každú jednotlivú pracovnú činnosť.

Tieto vyklápače sú ideálne pre manipuláciu s rôznymi materiálmi na staveniskách alebo v priemyslových prostrediach a vďaka samonakladacej lopate môžu byť plne sebestačné pri nakládke materiálu do korby.

Centrálne kĺbové riadenie umožňuje malý polomer otáčania. Tento vyklápač disponuje niekoľkými voliteľnými typmi riadenia – 4 kolesá, diagonálny chod alebo 2 kolesá, aby sa mohol ľahko pohybovať na staveniskách.
Rolovacia strecha je schválená podľa ROPS-FOPS a kabína je navrhnutá tak, aby zabezpečovala vysokú úroveň komfortu a disponuje reverzibilným sedadlom vodiča.

Rad teleskopických manipulátorov pre stavebníctvo značky Dieci

NOVÁ ÚROVEŇ KOMFORTU A TECHNOLOGICKÉHO VYBAVENIA: KABÍNA, ZA KTOROU SA SKRÝVA DIELŇA GIUGIARO

Kabína modelového radu teleskopických manipulátorov AGRI od Giugiaro Design je skutočným klenotom dokonale podčiarkujúcim komfort a eleganciu v znamení Made in Italy.
Interiéry odvodené z automobilového priemyslu sú vyrobené z materiálov so soft-touch povrchovou úpravou, sú zvlášť mäkké na dotyk, vyznačujú sa vynikajúcimi tepelno a zvukovoizolačných vlastnosťami a výrazne znižujú vibrácie. Estetika a kvalita sa stretávajú s funkčnosťou: kombinácia jemných farieb rozjasňuje interiér kabíny, k čomu prispieva aj podsvietenie pedálov, spínačov a nástupných stupienkov.
Dobré presvetlenie a viditeľnosť aj smerom von zaisťujú veľké okná, ktoré umožňujú optimálny výhľad v rozsahu 360 stupňov, LED pracovné svetlá rozmiestnené na kabíne, po obvode vozidla a na ramene, nastaviteľné a elektricky vyhrievané spätné zrkadlá, ako aj tri bezdrôtové kamery, ktoré ukazujú aj najviac skryté miesta.
Chceme obsluhe ponúknuť čo najväčší komfort. Preto sme ešte viac zvýšili tradičný komfort kabín zariadení značky Dieci tak, že sme zabezpečili viac priestoru pre nohy, integrovali nastaviteľný stĺpik riadenia a lakťovú opierku, tri možnosti odpruženia sedadla ako aj nový systém tlmenia nárazov v kabíne, jedinečný svojho druhu v segmente teleskopických manipulátorov, schopný účinne tlmiť akékoľvek vibrácie, ku ktorým dochádza pri práci na nerovnom teréne.
Na základe výskumu a pokročilých štúdií dynamiky tekutín sa nám podarilo vyvinúť nové klimatizačné zariadenie, ktoré v kombinácii s otváracou strechou a zadným oknom zabezpečuje optimálnu cirkuláciu vzduchu umožňujúcu nastavenie ideálnej teploty v každom ročnom období.

 • Vysokokvalitné interiéry so soft-touch povrchovou úpravou odvodené z automobilového priemyslu
 • Väčší priestor pre nohy
 • Možnosť nastavenia lakťovej opierky a stĺpika riadenia
 • Vyhrievané sedadlo vybavené 3 rôznymi možnosťami odpruženia
 • Strecha, palubná doska a rohož pohlcujúce zvuk izolujú kabínu od vonkajšieho hluku
 • Zero Shock System účinne znižuje kmitanie a zabezpečuje vysoký komfort jazdy
 • Nastaviteľný systém tlmenia nárazov pozostávajúci zo 4 podpier, ktoré tlmia nárazy a otrasy v celom rozsahu 360 stupňov
 • Klimatizácia optimalizovaná vďaka 6 ofukovacím otvorom s otváracou strechou a zadným oknom a elektricky ovládaným bočným oknom
 • Dvojitý vzduchový filter chráni obsluhu pred prachom a zápachom
 • Výhľad z vozidla zlepšujú rozmerné okná
 • LED svetlomety rozmiestnené po obvode vozidla a na ramene
 • Elektricky nastaviteľné a vyhrievané spätné zrkadlá proti zahmlievaniu
 • 7-palcový displej, ktorý monitoruje 3 bezdrôtové kamery