PODNOŚNIKI TELESKOPOWE DLA BUDOWNICTWA

Budowlany podnośnik teleskopowy po pojazd, który służy do przenoszenia, transportu i podnoszenia ładunków i osób. Podnośnik może być zdefiniowany jako stały lub obrotowy w zależności od tego, czy jest wyposażony w obrotowe nadwozie.
Podnośnik teleskopowy to pojazd bardzo uniwersalny, który może zastępować w budownictwie wózki widłowe, podnoszone platformy robocze (PLE) oraz żurawie.
W porównaniu do wózków widłowych ma możliwość dotarcia wyżej oraz dalej dzięki wysięgnikowy teleskopowemu, charakteryzuje się większym zakresem widoczności dzięki bocznemu ustawieniu wysięgnika, a także gwarantuje możliwość dotarcia na obszary o nierównym podłożu.
W przypadku wyposażenia w kosz do podnoszenia osób podnośnik teleskopowy może z łatwością pracować jako podnoszona platforma robocza, gwarantując ponadto większą stabilność, udźwig, oraz rozmiary platformy roboczej, które mogą dochodzić nawet do 6 m.  Dzięki wyposażeniu w zaczep do podnoszenia lub wciągarkę może w wielu sytuacjach zastępować żurawia. Dodatkowo dzięki czerpakowi ma możliwość pobierania materiałów sypkich z ziemi.
Podnośnik teleskopowy zatem to maszyna zdolna do wykonywania wielu różnych prac, wytrzymała oraz zapewniająca łatwość manewrowania nawet w wąskich przestrzeniach dzięki 2 osiom napędowym.
Szeroka gama podnośników teleskopowych Dieci pozwala ponadto na wybranie modelu najbardziej dopasowanego do konkretnych wymogów danej budowy. Łatwość oraz intuicyjność obsługi sprawiają, że operatorzy mogą natychmiast przystąpić do pracy, a najwyższy poziom bezpieczeństwa daje gwarancję działania w poczuciu spokoju.

GAMA BUDOWLANYCH PODNOŚNIKÓW TELESKOPOWYCH

Każde przedsiębiorstwo budowlane lub wypożyczalnia może znaleźć dokładnie takie parametry udźwigu oraz wysokości podnoszenia, jakich szuka, dzięki naprawdę unikalnej w swoim rodzaju gamie pojazdów mogących spełnić wszystkie wymagania w zakresie przewożenia oraz podnoszenia.
Ponadto szeroka możliwość wyposażania podnośników teleskopowych w dodatkowy osprzęt i akcesoria sprawia, że te maszyny można w dowolny sposób personalizować.

PODNOŚNIKI TELESKOPOWE STAŁE

PODNOŚNIKI TELESKOPOWE PRZEGUBOWE

PODNOŚNIKI TELESKOPOWE OBROTOWE

POJAZDY BUDOWLANE

NOWA KABINA GIUGIARO DESIGN

Absolutna nowość, przede wszystkim dla podnośników teleskopowych dla budownictwa. Nowa kabina Giugiaro Design została zaprojektowana w taki sposób, aby poprawić warunki pracy oraz widoczność z kabiny. Dzięki temu operator może w bardziej komfortowo wykonywać swoją pracę przez dłuższy czas, nie odczuwając wpływu trudnych warunków atmosferycznych.

Cabina Giugiaro | Sollevatori ed Elevatori Telescopici Dieci

Wynajmujesz maszyny budowlane?

Odkryj nową gamę podnośników teleskopowych dla budownictwa, których warunki zakupu zostały stworzone specjalnie z myślą o świadczeniu usług wynajmu.

OBSZARY ZASTOSOWANIA BUDOWLANYCH MASZYN TELESKOPOWYCH

Prace budowlane

Niezależnie od tego, czy chodzi o nowe budowle, przykrycia dachowe, okładziny ścian i murów, przebudowy czy remonty, podnośnik teleskopowy to maszyna niezbędna w nowoczesnym budownictwie.
Dzięki dużej elastyczności gamy produktów podnośniki teleskopowe Dieci są często wykorzystywane w tym sektorze. Doceniana jest ich wytrzymałość oraz łatwość stosowania w różnych sytuacjach i środowiskach.  Dzięki zdolności do podnoszenia na wysokość od 5,78 m do 30 m oraz udźwigowi w zakresie od 2.500 kg do 23.000 kg są one w stanie sprostać najróżniejszym wymogom w zakresie podnoszenia i przenoszenia ładunków.
Dostępne akcesoria (widły, czerpaki, zaczepy podnośnikowe, kosze, wciągarki, dźwigarki, kratownice z zaczepem) sprawiają, że podnośnik teleskopowy może pracować jako wózek widłowy, podnoszona platforma robocza lub żuraw, a także przewozić materiały sypkie lub luzem, np. żwir, ziemię lub ceramikę budowlaną.
Cechami bardzo cenionymi w budownictwie są również systemy bezpieczeństwa, które uniemożliwiają popełnienie błędu oraz łatwość obsługi. Bardzo często sprzęt jest wykorzystywany przez różne brygady robocze, które powinny być w stanie jak najlepiej manewrować pojazdem przez możliwie jak najkrótszy czas z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa.

Sollevatori ed Elevatori telescopici Edilizia Dieci
Sollevatori ed Elevatori grandi strutture Dieci

Montaż dużych konstrukcji oraz budowa instalacji

Podnośnik teleskopowy dla budownictwa może być z łatwością stosowany również podczas tych prac budowlanych, które nie dotyczą ściśle budownictwa, np. budowa dużych konstrukcji tymczasowych (trybuny na wydarzenia masowe, sceny koncertowe, stanowiska podczas imprez, wesołe miasteczka itp.) lub do montażu dużych instalacji odnawialnych źródeł energii, np. paneli fotowoltaicznych lub farm wiatrowych.
Przenoszenie, np. dużych łopat wiatraków, jest trudnym i bardzo delikatnym zadaniem: należy zaczepić i podnieść łopaty w taki sposób, aby uwzględnić ich środki ciężkości, a następnie przenieść z miejsca magazynowania na docelowe miejsca instalacji; czynność taka jest w bezpieczny sposób wykonywana za pomocą podnośników teleskopowych Dieci dzięki różnym urządzeniom kontrolnym pozwalającym na zarządzanie z maksymalną precyzją dużym udźwigiem.
Ponadto możliwość łatwej pracy nawet na nierównym terenie lub w wąskich przestrzeniach sprawia, że maszyny te idealnie nadają się do tych przedsiębiorstw, które pracują na budowach o bardzo różnej morfologii podłoża lub znajdują się pośrodku zabudowy mieszkalnej.
Nie należy zapominać, że podnośnik teleskopowy dla budownictwa może zostać wyposażony w różne akcesoria (widły, czerpaki, zaczepy do podnoszenia, kosze do podnoszenia osób oraz materiałów,  dźwigarki, kratownice z zaczepem) dzięki czemu jest on maszyną wielofunkcyjną.

Tunele

Maszyny i podnośniki teleskopowe dla budownictwa marki Dieci są zawsze niezbędne podczas prac w tunelach. W uzupełnieniu wytrzymałości oraz wysokich standardów bezpieczeństwa specjalne maszyny linii „tunneling” mogą również uzyskać „dopuszczenie do pracy w środowisku zagrożonym wybuchem” oraz wszystkie certyfikaty konieczne do prowadzenia prac w tunelach.
Specjalne wyposażenie dodatkowe, np. wysięgniki platformy do robót tunelowych oraz kosze tunelowe, było rozwijane przez długie lata na podstawie konkretnych zamówień klienta i zawsze ściśle w zgodzie z obowiązującymi przepisami i normami, co sprawia, że obecnie możliwe i bezpieczne są prace, które uprzednio były trudne i niebezpieczne.
Sollevatori ed Elevatori telescopici gallerie e trafori Dieci
Sollevatori ed Elevatori miniere e cave Dieci

Kopalnie i kamieniołomy

Uniwersalność oraz elastyczność operacyjna to podstawowe cechy charakteryzujące podnośniki teleskopowe oraz inne pojazdy budowlane Dieci, Dzięki zastosowaniu szczególnych rozwiązań technologicznych oraz wysokiej jakości komponentów idealnie sprawdzają się w sytuacjach ekstremalnych, np. podczas prac w kopalniach oraz kamieniołomach.
Szeroka gama obrotowych maszyn teleskopowych sprawia, że zawsze jest do dyspozycji maszyna o parametrach odpowiednich do wykonania prac konserwacyjnych przy przenośnikach taśmowych, łańcuchach, instalacjach napowietrzania itp. Samopoziomujące podpory stabilizujące zamontowane w niektórych modelach podnośnika teleskopowego doskonale nadają się do prac konsolidacyjnych przy skalistym froncie. Dodatkowo uzupełniające filtry powietrza zamontowane w kabinie sprawiają, że operator nie wdycha potencjalnie szkodliwych substancji.
Ciężkie i specjalnie zaprojektowane do prac w kopalniach i odkrywkach wywrotki gigant obsługują ładunki nawet do 8 m³ i charakteryzują się absolutnie wyjątkowymi parametrami wytrzymałości oraz praktyczności. Podobnie jak inne maszyny specjalne linii Dieci dedykowanej obszarowi „tunneling opracowanej na podstawie zgromadzonego doświadczenia oraz w odpowiedzi na konkretne wymogi tej branży mogą one uzyskać świadectwo dopuszczające do pracy w środowisku zagrożonym wybuchem i pracować pod ziemią.
Jeśli chodzi o odkrywki i kamieniołomy dysponujemy maszynami i osprzętem dopasowanym do każdego rodzaju pracy: konserwacja cylindrów, przenoszenie rur do palowania, transport i załadunek płyt marmurowych itd.

Logistyka, porty i lotniska

Jeśli chodzi o przenoszenie i podnoszenie, żadna maszyna nie jest lepsza od podnośnika teleskopowego Dieci! A jeśli mówimy o przenoszeniu, nie możemy nie wspomnieć o branży logistycznej.
Jest bardzo wiele powodów, dla których warto wybrać podnośnik teleskopowy Dieci: systemy bezpieczeństwa, duża widoczność z kabiny podczas transportu, niski poziom hałasu, łatwość obsługi, zintegrowana trakcja na miesiące zimowe oraz do miejsc położonych na północy, komfort kabiny, precyzja joysticka, kompaktowość oraz zwrotność pojazdu. Branża logistyczna ma szczególne potrzeby związane z udźwigiem oraz manewrowalnością: przenoszone są duże ładunki, często w ograniczonych przestrzeniach.
Bogactwo gamy Dieci przychodzi tu nam z pomocą, zakresy udźwigu od 2.500 kg do 23.000 kg oraz wysokość podnoszenia do 30 m. Można z pewnością znaleźć idealną maszynę spełniającą wszelkie wymogi.
Z tych samych powodów nasze podnośniki teleskopowe są wykorzystywane również w portach i na lotniskach. Używa się je do przesuwania samolotów podczas okresowych przeglądów konserwacyjnych, a także do transportu materiału, który powinien być rozładowany z różnych składów na nabrzeże.
W takich sytuacjach docenia się liczne akcesoria (widły, czerpaki, zaczepy do podnoszenia, kosze do podnoszenia osób oraz materiałów, wciągarki, kratownice z zaczepem), dzięki którym podnośnik staje się maszyną wielofunkcyjną będącą w stanie sprostać potrzebom w zakresie konserwacji również takich konstrukcji.

Sollevatori ed Elevatori porti e aeroporti Dieci
Sollevatori ed Elevatori circuiti auto Dieci

Inne obszary zastosowania: tory wyścigowe, utrzymanie zieleni, odśnieżanie, obronność i obrona cywilna.

Aby zrozumieć całą uniwersalność podnośnika teleskopowego dla budownictwa, wystarczy wymienić niektóre zastosowania wychodzące poza obszar samego budownictwa. Moc oraz manewrowalność tej maszyny w połączeniu z szeroką gamą akcesoriów sprawiają, że idealnie sprawdza się ona w wielu trudnych sytuacjach. Oto kilka przykładów problemów, które rozwiązano dzięki podnośnikowi teleskopowemu Dieci:

 • Utrzymanie zieleni na dużych wysokościach
  Dzięki zastosowaniu chwytaka Kinshofer KM 634-0.35-3Z na wysięgniku teleskopowym  w podnośniku Pegasus 45.30 można wycinać czubki i gałęzie bardzo wysokich drzew.
  Charakteryzujący się obrotem 360°, udźwigiem 4.500 kg oraz wysokością podnoszenia 29,6 podnośnik z hydraulicznym chwytakiem/pilarką obrotową ścinał i jednocześnie trzymał gałąź , podtrzymując ją za pomocą hydraulicznych szczęk do momentu odłożenia na ziemię. W ten sposób ta trudna i niebezpieczna operacja została wykonana z zachowaniem bezpieczeństwa nawet w pobliżu budynków.
 • Tory wyścigowe
  Grand Prix Hiszpanii,  Mistrzostwa Rallycross 2018, Grand Prix Rosji 2018, Moto GP 2017,  to tylko niektóre z wielkich wydarzeń sportowych, podczas których stosowano podnośniki teleskopowe Dieci do załadunku i rozładunku pojazdów oraz materiałów lub do usunięcia z toru maszyn, które uległy wypadkowi. Jest to maszyna łatwa w manewrowaniu, szybka i uniwersalna. Dobrze dostosowuje się do potrzeb torów wyścigowych.
 • Odśnieżanie
  Dzięki mocy silnika, hydrostatycznemu układowi przeniesienia napędu z pompą o zmiennej wydajności oraz dobrze rozłożonemu na duże koła robocze ciężarowi podnośnik teleskopowy Dieci (wyposażony w czerpak oraz samopoziomujący pług śnieżny) może okazjonalnie pracować jako odśnieżarka i szybko oraz bezpiecznie usuwać śnieg z placów i dróg dojazdowych. Dzięki teleskopowemu wysięgnikowi można również odśnieżać dachy i przykrycia zagrożone nadmiernym ciężarem śniegu.
 • Obronność i obrona cywilna

W związku z swoją uniwersalnością oraz szeroką gamą podnośniki teleskopowe Dieci są często wykorzystywane podczas różnych zadań wykonywanych przez wojsko oraz obronę cywilną.

GAMA BUDOWLANYCH PODNOŚNIKÓW TELESKOPOWYCH DIECI

Apollo

Apollo to stały podnośnik teleskopowy z wysięgnikiem przeznaczony do zastosowań w przemyśle i budownictwie. Charakteryzuje się doskonałymi parametrami pracy, wyjątkową uniwersalnością oraz optymalną łatwością manewrowania. Jest to „minipodnośnik” zaprojektowany do trudnych i ograniczonych przestrzeni.
Szeroka gama akcesoriów, które można zamontować w maszynie: zaczepy do podnoszenia, różnego rodzaju zaczepy, łyżki wydobywcze oraz załadowcze do materiałów sypkich, wciągarki i kosze, sprawiają, że jest ona wielofunkcyjna.
Kabina posiada homologację ROPS – FOPS. Homologacja obejmuje bardzo szeroki zakres, jeśli chodzi o podnośniki tej kategorii, co gwarantuje wysoki poziom komfortu. Drzwi wykonane są z innowacyjnego materiału DSCS, tj. ultralekkiego kompozytu, który charakteryzuje się wyjątkowo dobrymi właściwościami izolacyjnymi, zarówno jeśli chodzi o warunki atmosferyczne, jak i hałas. Dzięki temu wnętrze kabiny jest bardzo komfortowe oraz przyjazne.

 • Kabina z homologacją ROPS – FOPS
 • Drzwi z DSCS (Double Skin Composite System)

Dedalus

Modele podnośnika teleskopowego DEDALUS wyjątkowo dobrze nadają się do prac przy utrzymaniu dróg, w historycznych centrach miast oraz pod ziemią.
Jako niewielka i kompaktowa maszyna produkowana z rosnącymi parametrami udźwigu i wysokości podnoszenia wyróżnia się dzięki łatwości manewrowania, mocy, precyzji oraz dużej płynności ruchów.
Ten podnośnik teleskopowy może być wyposażony w nowy joystick FNR, w którym prosty ruch ręki zarządza wszystkimi funkcjami roboczymi maszyny, zwiększając jej bezpieczeństwo i precyzję.
W kabinie z homologacją ROPS –FOPS można zainstalować wydajną instalację klimatyzacji pozwalającą na idealne rozprowadzenie powietrza w jej wnętrzu.
Wszystkie parametry pracy maszyny są monitorowane przez komputer pokładowy z wyświetlaczem LCD.

 • Nowy Joystick z jedną dźwignią CAN-bus
 • Hydrostatyczny układ przeniesienia z 2 biegami
 • Nowy joystick FNR – opcja
 • Kabina z homologacją ROPS – FOPS
 • Dostępny z nową kabiną Giugiaro Design

Icarus

Rodzina podnośników teleskopowych ICARUS jest szczególnie przeznaczona do dużych prac w budownictwie oraz przemyśle. Maszyny charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością, mocą oraz wysokością podnoszenia.
Maska silnika została specjalnie zaprojektowana w taki sposób, aby redukować emisje hałasu oraz optymalizować rozpraszanie ciepła. W związku z tym, że ICARUS jest przeznaczony do pracy w środowiskach roboczych o dużym zapyleniu, jest on wyposażony w filtr wstępny z odpylaczem zainstalowany przed filtrem powietrza, co zabezpiecza przed wchłanianiem pyłu i innych cząstek ściernych, zapewniając większą wydajność i trwałość silnika.
Kabina z homologacją ROPS –FOPS jest bardzo wygodna. Na zamówienie można zwiększyć moc klimatyzacji oraz zmontować nowe fotele z automatycznym zawieszeniem.

 • Kabina z homologacją ROPS – FOPS
 • Filtr wstępny z odpylaczem zainstalowany przed filtrem powietrza
 • Dostępny z nową kabiną Giugiaro Design

Hercules

Rodzina HERCULES obejmuje potężne podnośniki teleskopowe, które pozycjonują się na rynku „gigantów”. Charakteryzują się wszystkimi „plusami” dotyczącymi kwestii bezpieczeństwa, łatwości manewrowania oraz wygody i są wyposażone w najbardziej zaawansowane rozwiązania hydrauliczne.
Te podnośniki teleskopowe, które mogą w optymalny sposób wykorzystywać całą swoją moc na dużych budowach, w kopalniach i odkrywkach, w portach oraz stoczniach, a także podczas ogólnych „ciężkich” prac, charakteryzują się zoptymalizowanym zarządzaniem spalaniem oraz znacząco niższym poziomem zużycia paliwa dzięki technologii oczyszczania spalin SCR (selektywna redukcja katalityczna), hydrostatycznemu układowi przeniesienia oraz centralnemu mechanizmowi różnicowemu, który pozwala na kompensowanie różnicy w toczeniu się kół na osi przedniej i tylnej, minimalizując naprężenia i prowadząc do większych oszczędności paliwa.
Dodatkowo maszyna posiada rozdzielacz proporcjonalny z elektronicznym sterowaniem „Load Sensing- FLOW SHARING” oraz pedał ruchu precyzyjnego (Inching), dzięki czemu może poruszać się powoli nawet przy maksymalnych obrotach silnika.

 • SCR, selektywna redukcja katalityczna
 • Hydrostatyczny układ przeniesienia napędu
 • Centralny mechanizm różnicowy
 • Rozdzielacz proporcjonalny ze sterowaniem elektronicznym „Load Sensing- Flow Sharing”
 • Pedał ruchu precyzyjnego „Inching”

Pegasus

PEGASUS to obrotowy podnośnik teleskopowy, który charakteryzuje się zarówno obrotem ciągłym (360°), jak i nieciągłym (400°). Ten podnośnik może współpracować z dużą gamą akcesoriów, dzięki którym nadają się do wielu prac. W ten sposób jedna maszyna może służyć zarówno jako podnośnik teleskopowy, podnoszona platforma robocza oraz żuraw.
Model Pegasus /400°
, stworzony specjalnie na rynek maszyn na wynajem, posiada obrót nieciągły 400°. Charakteryzuje się w szczególności prostotą obsługi, wytrzymałością, niezawodnością oraz pełnym kompletem zabezpieczeń i urządzeń ochronnych, w tym ogranicznikiem udźwigu oraz awangardowym oprzyrządowaniem zapewniającym pełną kontrolę nad maszyną w każdej sytuacji, niezależnie od obciążenia, ładunku, podłoża oraz prędkości.

Oprócz wszystkich cech i parametrów charakteryzujących model 400° w skład wyposażenia modelu PEGASUS z obrotem ciągłym 360° wchodzą podpory stabilizujące z funkcją automatycznego poziomowania oraz system elektronicznego sterowania (wykonany w technologii CAN-bus), co pozwala na pracę w dowolnej pozycji. Na podstawie powierzchni podparcia, położenia podpór stabilizujących oraz całości ładunku system mierzy w czasie rzeczywistym optymalne parametry pracy oraz bezpieczeństwa, wykorzystując system pogłębionej diagnostyce, aby zapewnić pełną kontrolę.
Dodatkowo zamontowany jest również nowy rozdzielacz hydrauliczny Load Sensing / Flow Sharing oraz nowe złącze obrotowe z wbudowanym czujnikiem obrotu.

Precyzyjny i czuły joystick pojemnościowy z czujnikiem czuwaka pozwala na regulowanie/ograniczanie prędkości obrotu nadwozia.

Układ automatycznego odwrócenia elementów sterowania pozwala na jazdę nawet wtedy, kiedy nadwozie jest odwrócone o 180°. Pozwala to na łatwiejsze manewrowanie na wąskich obszarach roboczych.

System „Ecowork” podłączony do joysticka umożliwia oszczędzanie paliwa, zwiększając moc silnika wysokoprężnego jedynie wtedy, kiedy jest to wymagane.

Wyjątkowo komfortowo wyposażona kabina (z homologacją ROPS –FOPS oraz wszystkimi zabezpieczeniami i urządzeniami ochronnymi oraz klimatyzacją) posiada dodatkowo nowy system nawigacji Smart, który steruje głównymi funkcjami elektronicznymi maszyny: trybami jazdy, kontrolą minimalnych obrotów, prędkością jazdy oraz diagnostyką.

 • Obrót ciągły (360°) oraz nieciągły (400°)
 • Ogranicznik udźwigu
 • Podpory stabilizujące z funkcją automatycznego poziomowania
 • Rozdzielacz proporcjonalny Load Sensing / Flow Sharing
 • Joystick pojemnościowy z czujnikiem czuwaka
 • Kabina z homologacją ROPS – FOPS
 • System nawigacji Smart

Pivot

PIVOT to przegubowy podnośnik teleskopowy: kompaktowy, lekki i wykonany z najlepszej jakości komponentów. Ta ładowarka kołowa z podwoziem przegubowym wyposażona w wysięgnik teleskopowy została zaprojektowana do pracy w wąskich przestrzeniach – wszędzie tam, gdzie konieczna jest maszyna o dobrych parametrach pracy oraz niskich kosztach eksploatacyjnych.

Silnik (umieszczony z tyłu) jest zainstalowany podłużnie, aby zapewnić łatwiejszy dostęp podczas konserwacji oraz optymalną widoczność po bokach i z tyłu.

Wszystkie najważniejsze części, np. wał Cardana oraz siłownik wysuwania, są zabezpieczone, a sworznie i tuleje są zaopatrzone w uszczelki typu Long Life. System hamowania posiada wspomaganie. Pedał ruchu precyzyjnego (Inching) zapewnia pełną kontrolę nad prędkością jazdy nawet przy maksymalnych obrotach silnika.

W skład urządzeń zabezpieczających oraz podnoszenia wchodzi również ogranicznik udźwigu.

Kabina, będąca jedną z umieszczonych najniżej nad podłożem w swojej kategorii, posiada homologację ROPS – FOPS i jest wyposażona we wszystkie zabezpieczenia. Została zaprojektowana w taki sposób, aby zagwarantować wysoki poziom komfortu: posiada otwierany dach, kolorowy wyświetlacz TFT oraz pojemnościowy joystick z czujnikiem czuwaka. Można w niej zamontować wydajną instalację klimatyzacji pozwalającą na idealne rozprowadzenie powietrza wewnątrz kabiny.

 • Pedał ruchu precyzyjnego „Inching”
 • Ogranicznik udźwigu
 • Uszczelki typu Long Life
 • Kabina z homologacją ROPS – FOPS

Betoniarki samochodowe

Betoniarka samochodowa Dieci została zaprojektowana specjalnie do ciężkich i intensywnych zastosowań. Jest to hydrostatyczna włoska betoniarka samochodowa dużej mocy, o wydajności produkcji betonu rzędu 100 m³ w ciągu jedynie 5 godzin pracy.

Betoniarka F7000 CCS została zaprojektowana do zastosowań przy ciężkich i intensywnych pracach oraz posiada homologację dopuszczającą do ruchu po drogach publicznych nawet przy pełnym załadunku.

Możliwe wyposażenie maszyny:

 • samoblokująca oś przednia,
 • 2-biegowa skrzynia zmiany biegów ze sterowaniem elektrycznym lub mechanicznym,
 • hydrostatyczny układ przeniesienia napędu,
 • 4 koła napędzające i skrętne z układem hamowania na wszystkich kołach,
 • hamulce tarczowe w kąpieli olejowej,
 • kanał spustowy regulowany na wysokości i obrotowy w zakresie 180°
 • elektroniczny system ważący z drukarką lub wagą hydrauliczną
 • pompa myjąca wysokociśnieniowa
 • zamknięta, dźwiękoszczelna kabina z ogrzewaniem
 • łyżka do załadunku materiałów sypkich

Przetestowany projekt czerpaków ze ślimakiem pozwala na uzyskanie jednorodnej mieszanki we wszystkich sekcjach

Duża grubość stali, z której wykonano bęben mieszający, gwarantuje jego odporność na odkształcenia oraz trwałość. Ładowarka samozaładowcza pozwala na uzyskanie pełnej samowystarczalności podczas przygotowywania mieszanki, nawet w miejscach oddalonych od betoniarni.

Kabina charakteryzująca się najwyższymi parametrami ergonomii, komfortu oraz bezpieczeństwa posiada homologację ROPS-FOPS oraz odwracalne siedzisko.

Wywrotki

WYWROTKI Dieci to uniwersalne, lekkie i łatwe w manewrowaniu maszyny o rosnącym udźwigu. Każdy model posiada specyficzne parametry opracowane z myślą o konkretnych wymogach roboczych.

Idealne maszyny do przenoszenia materiałów na budowach lub w środowisku przemysłowym. Mogą być wyposażone w ładowarkę samozaładowczą, dzięki którym te WYWROTKI mogą pracować niezależnie podczas faz załadunku na skrzynię.

Centralny przegubowy układ kierowniczy pozwala na uzyskanie wąskiego kąta skrętu. Aby umożliwić łatwe manewrowanie na budowach, maszyna jest wyposażona w układ kierowniczy pozwalający na swobodne skręcanie w trybie skrętu obu osi (4 koła) w przeciwnym kierunku, w trybie skrętu obu osi w tym samym kierunku lub tylko w trybie skrętu jednej osi (2 koła).
Dach typu rollbar posiada homologację ROPS – FOPS. Kabina została opracowana w taki sposób, aby zapewnić wysoki komfort, i posiada odwracalne siedzisko.

GAMA BUDOWLANYCH PODNOŚNIKÓW TELESKOPOWYCH DIECI

NOWA KABINA GIUGIARO DESIGN

Absolutna nowość, przede wszystkim dla podnośników teleskopowych dla budownictwa. Nowa kabina Giugiaro Design została zaprojektowana w taki sposób, aby poprawić warunki pracy oraz widoczność z kabiny. Dzięki temu operator może w bardziej komfortowo wykonywać swoją pracę przez dłuższy czas, nie odczuwając wpływu trudnych warunków atmosferycznych.

W ten sposób narodził się rewolucyjny koncept Nowej Kabiny 2018. Jedna z najbardziej znanych marek na świecie, za pośrednictwem swojego działu przemysłowego Italdesign, nadała formę i wyraz filozofii Dieci.
Ekstremalny styl wnętrz i zewnętrza, materiały inspirowane przemysłem samochodowym, ergonomia oraz dobre oświetlenie sprawiają, że środowisko wewnętrzne jest lepsze.
Nowa instalacja izolacji termicznej, wygłuszenie i amortyzacja w połączeniu z najnowszej generacji elektroniką poprawiają komfort i doświadczenie operatora podczas sterowania i manewrowania maszyną.

 • Wnętrza soft-touch inspirowane wnętrzem samochodów
 • Więcej miejsca na nogi
 • Możliwość regulowania podłokietnika oraz kolumny kierowniczej
 • Podgrzewany fotel wyposażony w 3 różne systemy zawieszenia do wyboru
 • Dach, deska rozdzielcza oraz podsufitka zapewniają izolację przed zewnętrznym hałasem
 • System Zero Shock skutecznie redukuje drgania i wibracje, oferując doskonały komfort jazdy
 • System amortyzacji z wybudowaną regulacją, obejmujący 4 wsporniki tłumiące uderzenia oraz wstrząsy w promieniu 360°
 • Zoptymalizowana klimatyzacja z 6 otworami nawiewowymi i otwieranym dachem oraz szybą tylną, a także elektrycznie otwieraną szybą boczną
 • Podwójny filtr powietrza, który chroni operatora przed pyłem, kurzem oraz wszelkimi zapachami
 • Duża powierzchnia szyby zwiększająca widoczność
 • Ledowe reflektory umieszczone na obwodzie maszyny oraz na wysięgniku
 • Elektrycznie regulowane lusterka wsteczne z podgrzewaniem i systemem zapobiegającym zaparowaniu
 • Wyświetlacz 7’’ do monitorowania 3 kamer bezprzewodowych